• Informácie o našej škole

• Zámerom školy je vytvoriť kvalitné kultúrne a vzdelávacie centrum pre žiakov, učiteľov, rodičov i širokú verejnosť. Orientujeme sa na žiaka, rešpektujeme jeho osobné maximum a individuálne potreby. Chceme byť odrazovým mostíkom k postupnému vytváraniu vzdelávacieho systému školy, ktorý žiakov učí pre život, rozvíja tvorivosť a súčasne zohľadňuje personálne, materiálne, technické a priestorové možnosti školy.
          Náš školský vzdelávací program kladie dôraz na všestranný rozvoj osobnosti každého žiaka. V prvom rade chceme poskytnúť kvalitné všeobecné vzdelanie. Rozvíjame komunikačné zručnosti, finančnú gramotnosť, posilňujeme vzťah k tradíciám, rozvíjanie citu ku krásam svojho regiónu, prírody, ľudovému umeniu a spoznávanie kultúrneho dedičstva predkov a zároveň budujeme sociálne povedomie.
          V škole sa vzdelávajú prevažne žiaci, ktorí pochádzajú zo sociálne znevýhodneného prostredia marginalizovanej rómskej komunity.
          Škola sa zapája do viacerých projektov. Vzdelávacie projekty dotvárajú obsah celého edukačného procesu. Príprava, realizácia, výstupy projektov zvyšujú efektivitu vyučovania, motiváciu žiakov a podporujú spoluprácu žiakov, pedagógov a verejnosti.
          Škola plní program Škola priateľská k deťom, prostredníctvom ktorého vytvárame prostredie, v ktorom sa každé dieťa cíti bezpečne, dobre, sebaisto a do ktorého chodí s radosťou. Vedieme žiakov k  participácii, rešpektu a zodpovednosti. V centre nášho záujmu je sledovanie najlepšieho záujmu dieťaťa.
          Sociálnu a finančnú gramotnosť rozvíjame prostredníctvom programu Aflatoun.
          K napĺňaniu demokratických princípov sme využili možnosť zapojiť sa do programu rovesníckeho vzdelávania k demokracii – program Otvorené školy.
          Škola sa zameriava aj na spoluprácu s organizáciami, ktorých zámerom je poskytovať podporu vzdelávania prostredníctvom inovatívnych foriem a metód práce.