• O projekte

Zameranie projektu a jeho hlavný cieľ

Žiaci školy pochádzajú z marginalizovanej skupiny obyvateľstva a veľmi malé percento ich rodičov je zamestnaných. Prostredie, v ktorom vyrastajú, je málo výchovne podnetné. Majú obmedzené možnosti pre socializáciu s majoritnou spoločnosťou a bezpečne a komfortne sa cítia len vo svojej komunite. Cieľom aktivít projektu je podporiť deti aby spoznali širší svet, prejavili záujem o vzdelanie, knihy a stali sa zodpovednými plnohodnotnými občanmi, ktorí sa budú vedieť zaradiť do spoločnosti aj mimo svojej komunity a dokážu v nej plnohodnotne fungovať. Toto všetko je potrebné realizovať v spolupráci s ich rodičmi, ktorým treba tiež ukázať ako deti podporovať a pomáhať im dosahovať stanovené ciele.

Činnosti realizované v rámci projektu
        • November 2017 – založenie žiackej školskej rady.
        • December 2017 – učitelia vyrobili pre deti látkovú bábku/ maskota školy Jakuba Chminianskeho, ktorému žiaci pridelili  3 charakterové vlastnosti, aké by mali mať – zodpovednosť, priateľskosť a cieľavedomosť
          Plagát s Jakubom Chminianskym je v každej triede, jeho obrázok sa nachádza na rôznych vzdelávacích materiáloch a sprevádza žiakov všetkými aktivitami.
        • Február 2018  – uskutočnilo sa projektové vyučovanie (pre každú vekovú úroveň žiakov zvlášť) zamerané na pozitívne charakterové vlastnosti Jakuba Chminianskeho – cieľavedomosť, priateľskosť, zodpovednosť. Súčasťou bloku projektového vyučovania bolo aj rovesnícke vzdelávanie, pričom žiaci z 2. stupňa sa podieľali na vzdelávaní žiakov z nižších ročníkov prostredníctvom dramatizácií. Žiacka školská rada pripravila anketu, v ktorej žiaci ocenili tých, u ktorých  si všimli rozvoj pozitívnych charakterových vlastností.
        • Marec 2018 – zorganizovanie výtvarnej súťaže pre žiakov 1. stupňa a  literárnej súťaže pre žiakov 2. stupňa. Téma súťaží bola „Môj priateľ hrdina“.
        • Apríl 2018 – vyhodnotenie aktivít projektu.

Fotogaléria projektu sa zobrazí po kliknutí na obrázok nižšie: