• PaedDr. Katarína Goffová

•

Reč je najdokonalejšia schopnosť človeka. Pomocou nej sa dorozumievame, vzdelávame a zaraďujeme sa do spoločnosti. Vývin reči však nie vždy prebieha optimálne. Najčastejším rečovým problémom detí predškolského a raného školského veku je dyslália.

Až 50 percent detí, ktoré po prvýkrát prichádzajú do školy, má zlú výslovnosť a učitelia upozorňujú aj na celkovo nízku úroveň komunikačných schopností školákov.

Logopedickú intervenciu na našej škole zabezpečuje školská logopédka.

Cieľom logopedickej intervencie je rozvíjať aktívnu i pasívnu slovnú zásobu, rozvíjať poznávacie procesy, odstrániť alebo zmierniť narušenú komunikačnú schopnosť a eliminovať edukačné nedostatky, ktoré z nej vyplývajú.

V triede žiakov - predškolákov je súčasťou logopedickej intervencie Tréning fonematického uvedomovania podľa D. B. Eľkonina.

Cvičenia zamerané na rozvoj a korekciu reči sú súčasťou edukačných aktivít.

_________________________________________________________________________________________________________________

Ak chceš vedieť viac, klikni nižšie:

• Náplň činnosti školského logopéda
          • Logopéd
          • Rozcvičte neposlušný jazýček
          • Individuálna logopedická intervencia
          • Rozvíjanie rečových schopnosti
          • Ako podporovať rozvoj detskej reči
          • Viete ako sa vyvíja reč vášho dieťaťa
          • Ako predchádzať poruchám učenia