• O programe

Program Zippyho kamaráti je program na rozvoj emocionálnej inteligencie u detí, v ktorom sa žiaci učia rozlišovať svoje emócie, emócie druhých a správne reagovať v emočne náročných situáciách.

Program bol vytvorený bol britskou organizáciou Partnership for Children, v súčasnosti prebieha v takmer tridsiatich krajinách sveta a doteraz ním prešlo vyše milión detí. Na Slovensku je realizovaný od roku 2013 pod záštitou Ligy za duševné zdravie.

Počas trvania projektu (jeden školský rok) sa deti venujú témam ako pocity, komunikácia, vzťahy, riešenie konfliktov, vysporiadanie sa so zmenou a stratou, a zvládanie nových situácií. Prostredníctvom hrových aktivít sa učia čeliť problémom, vyjadriť emócie, spolupracovať, tolerovať druhých, byť vnímavý k potrebám druhých i sebe samému. Deti sa učia, že je v ich rukách, aký prístup zvládnutia situácie si zvolia; osvojujú si nové spôsoby a stratégie zvládania problémov.

Skúsenosti z realizácie programu ukazujú, že deti po jeho absolvovaní dokážu lepšie vyjadrovať a chápať svoje emócie, spracovávať rôzne záťažové sociálne situácie, vychádzať s rovesníkmi, súrodencami, rodičmi a ostatnými ľuďmi a pod.

Pre zobrazenie galérie programu Zippyho kamaráti, kliknite, prosím, na obrázok vyššie.

Na našej škole je program realizovaný v dvoch triedach pod vedením Mgr. Paulíny Masarykovej a Mgr. Petra Fabiána.