• Žiacka školská rada

Týždeň modrého gombíka 2018

Slovenský výbor pre UNICEF už po 14. rok organizuje celoslovenskú verejnú zbierku Týždeň modrého gombíka 2018. Cieľom zbierky bolo zabezpečiť humanitárnu pomoc pre deti na Ukrajine v konfliktných oblastiach, ktoré to potrebujú. Zbierkou a heslom Pre každé dieťa, detstvo chceli upozorniť na to, že konflikt neberie deťom len materiálne veci, ale zanecháva na nich aj celoživotné postihnutia.  Aj naša škola sa zapojila do tejto zbierky a tak  prispela sumou 38,07 eur, ktorú sme poslali slovenskému výboru pre UNICEF.

Valentín na našej škole

Deň sv. Valentína má  na našej škole už svoje tradičné miesto. Veď práve v tento deň  môžeme všetci spoločne prežiť krásne chvíle plné lásky  a priateľstva so svojimi kamarátmi a učiteľmi.  Tohtoročný Valentín nebol iný. Bol plný smiechu a radosti. Neveríte? Presvedčte sa sami.

Vianočný pingpongový turnaj

Dňa 20.12 sa konal na škole vianočný pingpongový turnaj, ktorý zorganizovali žiaci zo školskej rady. Pingpongového turnaja sa zúčastnilo 11 chlapcov a 5 dievčat zo 4., 5., a 6. ročníka. Spomedzi všetkých súťažiacich sa na treťom mieste umiestnili dvaja žiaci Klaudia Mirgová a František Horvát zo 6.A triedy. Do druhého miesta sa prebojoval Alex Horvát z 5.A triedy.  Víťazom celého turnaja sa stal Dávid Horvát zo 6.A triedy. Žiaci si počas celého turnaja fandili a navzájom sa podporovali.

Vianočná zbierka UNICEF

V dňoch 4-6. 12. 2017 sa naša škola zapojila do Vianočnej zbierky UNICEF 2017, ktorú organizuje Slovenský výbor pre UNICEF. Cieľom tejto zbierky bolo pomôcť deťom, ktoré čelia chudobe, hladu a chorobám v krajinách, v ktorých zúria humanitárne a potravinové krízy - akými sú Ukrajina, Jemen či Južný Sudán. Do vianočnej zbierky sme zapojili aj komunitné centrum, materskú školu, či obecný úrad v Chminianskych Jakubovanoch, ktorí nám prispeli ľubovoľnou čiastkou. Celková suma, ktorú sme vyzbierali je 37,67 €. V tento deň si aj naši žiaci zo žiackej školskej rady urobili poriadnu vianočnú náladu. Na škole to dýchalo Vianocami vo veľkom. Podával sa vianočný punč, niektorí žiaci zaspievali koledy, či zavinšovali nám.

Vianočná zbierka - predaj pohľadníc UNICEF

4-6.12.2017 sa na našej škole koná zbierka UNICEF. Výťažok z akcie poputuje na podporu detí žijúce na Ukrajine, v Jemene, či v Južnom Sudáne.

Bubnovačka a svetový Deň detí

Dňa 20.11 sa konal už 4. ročník bubnovačky " Aby bolo deti lepšie počuť " pri príležitosti 18. novembra - Európskeho dňa ochrany detí pred sexuálnym vykorisťovaním a sexuálnym zneužívaním, 19. novembra - Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí a  20. novembra - Svetového dňa detí vyhláseného organizáciou UNICEF, počas ktorého si svet pripomína prijatie medzinárodného Dohovoru o právach dieťaťa.

Myšlienkou Bubnovačky je  „Aby bolo deti dobre počuť“, preto sa do projektu zapojila celá škola (deti, učitelia, rodičia i ďalší dospelí), ktorá bubnovala na všetko, čo vytvára ten najväčší hluk  (hudobné nástroje,  vedrá, hrnce, varechy, plastové fľaše).

V tento deň sme sa taktiež zapojili do aktivity svetového dňa detí, kde žiaci 5. a 6. ročníka mali možnosť poslať každému dieťaťu na svete svoje prianie, ktorým vyjadrili svoju podporu a záujem.

Biela pastelka v rámci projektu "Ľudské a detské práva"

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska organizuje celoslovenskú verejnú zbierku Biela pastelka.

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím.

Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

Aj naša škola sa zapojila do tejto zbierky a tak prispela tak sumou 28,82€, ktorú sme poslali občianskemu združeniu UNSS.

Ešte raz ďakujeme všetkým darcom. :)

Výsledky volieb do Žiackej školskej rady

Dňa 3. 11. 2017 sa uskutočnili voľby do žiackej školskej rady. Volieb sa zúčastnili žiaci 5. a 6. ročníka, ktorí si spomedzi seba zvolili svojich zástupcov:

Ivana Holubová 5.A

František Horváth 6.A